Jeofizik Mühendisleri Odası yeni dönemi belli oldu

Jeofizik Mühendisleri Odası Genel Kurulu 26-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

Jeofizik Mühendisleri Odası (JFMO) Genel Kurulu 26 Mart’ta Ankara’da MTA Konferans Salonu’nda, yönetim kurulu ve delege seçimleri 27 Mart’ta Oda binasında yapıldı. Genel Kurul seçimlerine tek liste olarak gidildi.

Geçtiğimiz iki dönemdir YK Başkanlığı yapmakta olan Şevket Demirbaş yeniden liste başı olarak seçildi. JFMO delegesi olmadığı halde bağımsız aday olarak seçime giren 3 üyenin 50’ye yakın oy almaları mevcut yönetim kuruluna da değişim konusunda önemli bir mesaj oldu.

Genel Kurul’da ağırlıklı olarak Oda’nın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar konuşuldu. Genel Kurul’da ayrıca Kadın Kurultayında yaşananlar gündeme taşınarak tartışma konusu oldu.

Jeofizik Mühendisleri Odası Genel Kurul seçimleri sonrasında oluşan 16. Dönem Yönetim Kurulu’nda asıl üyeler arasında yalnızca 1, yedek üyeler arasında 3 kadın yer aldı.

Delegeler TMMOB temsilciliği için yine Tarık Ceyhan dedi
Genel Kurul seçimlerinde Jeofizik Mühendisleri Odası TMMOB adayları arasında Tarık Ceyhan 190 oy alarak ilk sırada yer aldı. Geçtiğimiz dönemde de delegelerin tercihi Tarık Ceyhan olmasına rağmen TMMOB YK’ya Murat Fırat girmişti. JFMO delegeleri yine Tarık Ceyhan’ı TMMOB’de birinci sıra adayı yaparak Oda iradesini yeniden beyan etmiş oldu.

AgqtseP1Ybdan_G4Bt6KJUyOmxG8Bjg-pJsKEH_7uwo9 AvLFgzhMhAXHDLft8puDilir8hquwZVk0egIFZq9eVSX

politeknik.org.tr