İstanbul’un metrosunda yine bir skandal: Çalışmalar bitmeden açıldı, vagona giren demir yolcuya saplandı
Spread the love

İstanbul Avrupa Yakası’nda Sanayi Mahallesi-Seyrantepe arasında çalışan metro kaza yaptı. Çalışmaları tamamlanmadan açılan metronun yolcu vagonuna giren demir parçası bir yolcuya saplandı.

İstanbul Avrupa Yakası Yenikapı- Hacıosman metrosunda dört aydır devam eden çalışmalar nedeniyle kapatılan Sanayi Mahallesi- Seyrantepe bağlantısı bugün (29 Eylül) yani seferin başlamasının dördüncü gününde kaza yaptı. Metro tüneli içinde kullanılan bariyer demirlerinden biri vagona girerek bir yolcuya saplandı.

Metroda kaza sonrası yolcular, ambulansın çok geç geldiğini belirtti. Metroda mahsur kalan yolcular, tahliyeleri sırasında, İBB Ulaşım A.Ş görevlilerine sağlık görevlisi olup olmadığını sorduklarını ancak herhangi bir cevap alamadıklarını ifade ettiler.

Tamamlanmadan açılan hat yok sayılan ulaşım güvenliği
Mega projelerle kuşatılan İstanbul’da her gün bir yıkım, iş cinayeti, göçük haberi gelirken bu kez de bir toplu taşıma aracı olan ve “yenilenme”sinin ardından daha dört gün önce açılan Seyrantepe-Sanayi Mahallesi hattında meydana gelen “kaza” sonucu bir yolcu yaralandı.  Tamamladığı söylenerek kullanıma açılan hattın güzergahı üzerinde bulunan demirler, vagon içine girerek bir yolcuyu ağır yaraladı. İBB’nin ‘dev’ ulaşım projeleri İstanbulluların ulaşım güvenliğini yok saymaya devam ediyor.

16

151

politeknik.org.tr


Spread the love