İstanbullular bir kez daha Şişli Etfal önünde: “Şişli Etfal Yerinde Kalsın!”
Spread the love

Şişli Etfal Hastanesi’nin taşınmasına karşı on bin imza toplayan Şişli Etfal Dayanışması hastane önünden bir kere daha seslendi:Toplanan imzalar yetmez,sağlık hakkımız için mücadeleye devam!

Sağlık Bakanlığı’nın, Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli ve Kağıthane başta olmak üzere Avrupa Yakası’nın sağlık gereksinimlerinin önemli bir kısmını karşılayan, 119 yıllık İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni taşıma kararına karşı kurulan Şişli Etfal Dayanışması sağlık hakları için bir imza kampanyası başlatmıştı. Hastane çalışanları, doktorlar ve İstanbullular da birçok ilçenin pazarlarında, meydanlarında, Şişli Etfal önünde stant açtı, yüzlerce imza topladı.

İmzalar yetmez, mücadeleye devam!

Şişli Etfal Dayanışması’ nın çağrısıyla bugün 12.30’da hastane önünde buluşan İstanbullular, “Şişli Etfal taşınmasın, yerinde yapılandırılsın” pankartı açarak herkesi Şişli Etfal’e ses vermeye çağırdı. Basın açıklaması sonrası Şişli Etfal Hastanesi için Beşiktaş’ta, Şişli’de, Kağıthane’de, Sarıyer’de toplanan on bin imza Şişli İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi. Şişli İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde bilgi veren Şişli Etfal Dayanışması savunucuları imzalar yetmez, mücadeleye devam dedi.

politeknik.org.tr


Spread the love