İstanbul’da 1 Mayıs Çağrısı
Spread the love

1 Mayıs İstanbul Bileşenleri bugün (14 Nisan) Taksim Gezi Parkı’nda bir basın açıklaması yaparak 1 Mayıs’ta Taksim’de olacakların duyurdular. 
“Emek, barış, özgürlük ve demokrasi için bir milyonda biriyim!” ve “1 milyon kişiyle Taksim’deyiz. Milyonlar aç, milyonlar işsiz; işte kapitalist sisteminiz” yazılı pankartların taşındığı eylemde sık sık “1 Mayıs’ta 1 Mayıs alanındayız”, “Milyonlar aç, milyonlar işsiz işte kapitalist sisteminiz” sloganları atıldı. 
1 Mayıs İstanbul Bileşenleri adına DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün basın açıklamasını okudu. Görgün, “İşsizliğin ulaştığı kitlesel boyutlara, yoksulluğa, kuralsız, güvencesiz, esnek çalışma biçimlerine, taşeronlaşmaya, adalet duygusunun daha fazla rencide edilmesine, sendikal hak ihlallerine, düşünce ve ifade özgürlüğüne yönelik girişimlere, doğal çevrenin katledilmesine ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda yaptıkları gibi gençlerimizin geleceğinin de şifrelenmesine karşı, emek, barış, özgürlük ve demokrasi için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız” dedi. 
İşçi, işsiz, dar gelirli, herkesi 1 Mayıs’a çağıran Görgün, 1 Mayıs’ın Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kutlanacağını ve İstanbul’da da 1 milyon kişiyle 1 Mayıs’ı kutlayacaklarını söyledi. 
kaynak: Sendika.Org
 
 

Spread the love