İş güvenliği uzmanları buluşuyor
Spread the love

Elektrik Mühendisleri Odası, işçi sağlığı ve iş güvenliği alanında çalışan iş güvenliği uzmanlarıyla forum düzenliyor.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), işçi sağlığı iş güvenliği alanında çalışan iş güvenliği uzmanlarının buluşacağı forumlar düzenliyor. Forumlarda iş güvenliği uzmanlarıyla meslek örgütleri çatısı altında biraraya gelmek, iş güvenliği uzmanlarının mesleki riskleri ve sorumluluklarına rağmen güvencesiz çalışmaya-çalıştırılmaya karşı mücadele için yol haritası oluşturmak hedefleniyor.

EMO’nun ilk etkinliği İstanbul Şubesi yapacak. EMO İstanbul Şubesi’nin 28 Mart Cumartesi, 15.00’da düzenleyeceği forumun çağrısı şu şekilde:

İş Güvenliği Uzmanları Buluşması

İş güvenliği uzmanları madenlerde, şantiyelerde, iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak, iş kazalarını önlemekle yükümlü.

Sorumluluk büyük olsa da, iş güvenliği uzmanları patronlar karşısında bu sorumlulukları yerine getirecek güvence olmadan, düşük ücretlerle, sosyal güvenceden yoksun çalışma şartlarıyla karşı karşıya kalıyor. Üstelik iş kazalarından sorumlu tutuluyor, yargılanıyor, tutuklanıyor.

İş güvenliği uzmanı mühendislerin, mesleki riskleri ve sorumlulukları gözetilerek güvenceli bir biçimde çalışmaları için buluşuyoruz.

Sağlıklı ve güvenli çalışma sahaları için, güvenceli bir çalışma hayatı için siz değerli meslektaşlarımızı bu buluşmaya çağırıyoruz. Bu buluşmada kürsü iş güvenliği uzmanı üyelerimizin, birlikte konuşacağız, birlikte tartışacağız.

28 Mart 2015 Cumartes, 15:00

EMO İstanbul Şubesi Alaettin Anahtarcı Konferans Salonu – Beşiktaş

 

politeknik.org.tr


Spread the love