İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde Çağdaş İnşaat Mühendisleri yönetimi aldı
Spread the love

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin 17-18 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen genel kurul seçimlerinde yönetim yine Çağdaş İnşaat Mühendisleri’nin oldu.

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 23.Dönem Genel Kurulu 17 Şubat’ta Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Genel Kurul seçimleri ise 18 Şubat’ta Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent binasında yapıldı.

Genel Kurul seçimlerine Çağdaş İnşaat Mühendisleri grubu ve geçmişte AKP milletvekili adayı liste başı olduğu İnşaat Mühendisleri Birlikte Değişim grubu katıldı. Seçimi, 4214 oy alan Çağdaş İnşaat Mühendisleri kazandı. İnşaat Mühendisleri Birlikte Değişim grubu ise 2627 oy aldı.

Birçok ilde olduğu gibi, AKP iktidarının sloganlarını kullanan Birlikte Değişim Grubu, kamuda ve kamu ile iş yapan şirketlerde genel müdürler ve daire başkanları aracılığıyla inşaat mühendislerine oy verme baskısı yaptı.

Kentin talanının parçası olan AKP’liler rahatsız oldu
Genel kurulda üyelerin barış sözüne ve iktidara yönelik kent talanı, yolsuzluk eleştirilerine katlanamayan AKP’liler salonu provoke etmeye çalıştı.

politeknik.org.tr


Spread the love