İMO Ankara Şubesi Özel İstihdam Bürolarını Tartışıyor
Spread the love

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Ücretli ve İşsiz Mühendisler Komisyonu, “Güvencesizlik ve Özel İstihdam Büroları” konulu bir panel ve film gösterimi düzenleyecek 
 
Geçtiğimiz dönemde Elektrik Mühendisleri Odası’na, sitesinde iş ilanlarını yayımladığı için İŞKUR tarafından 12 bin lira ceza kesilmiş, ceza Yargıtay’da onaylanmıştı. Meslektaşlarıyla dayanışmak amacıyla iş ilanlarını sitelerinde yayımlayan TMMOB’a bağlı diğer odalar da İŞKUR tarafından, özel istihdam bürosu olmadığı sürece bu hakkını kullanamayacağı gerekçesiyle cezalandırıldı. 
Özel istihdam bürolarını ve güvencesizliği hep birlikte konuşmak ve tartışmak isteyenler, İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği panelde bir araya geliyor. 9 Haziran 2012’de İnşaat Mühendisleri Odası’nda (Necatibey Caddesi No:57 Kızılay) yapılacak panelin programı şöyle: 
13.00-14.40 : Film Gösterimi-İşte Özgür Dünya / Yön: Ken Loach 
14.40-14.50 : Ara 
14.50-15.20 : Geçici Çalışma Altında Yaşamak ve Yaşatmayı Ken Loach Sinemasında İzlemek: “İşte Özgür Dünya” / Denizcan Kutlu (Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi) 
15.20-15.50 : Kiralık Mühendis ve Mimarlar: Visa ve Master Card Kabul Edilir / Gaye Yılmaz (Boğaziçi Üniversitesi) 
15.50-16.20 Soru-Cevap
Kaynak: sendika.org 

Spread the love