IBM Çalışanları Haykırdı:“ Toplu İş Sözleşmelerimizi İmzalayana Kadar Mücadeledeyiz!”
Spread the love

IBM çalışanları sendikalaşma mücadelesini sonuna kadar devam ettireceklerini bugün (21.10.2009) yaptıkları basın açıklamasıyla bir kere daha kamuoyuna duyurdu.

IBM yönetiminin sendikalaşmak isteyen çalışanlarına karşı, sendikanın yetkisine itirazıyla başlattığı baskılara sendika temsilcilerini işten çıkararak devam etmişti. Son günllerde ise IBM yönetimi, sendikalı çalışanlarını sendikadan istifa etmezlerse işten çıkarmakla tehdit etmişti.

Gelişmeler üzerine IBM’in bulunduğu Yapı Kredi Plazaları önünde saat 12.30’da yapılan basına açıklamasına farklı sektörlerde çalışan sendikalıların da olduğu 150’ye yakın kişi katıldı. Tez-Koop İş Sendikası 5 No’lu Şubesi’nin çağrısıyla gerçekleştirilen basın açıklamasını Tez-Koop İş Sendikası Genel Başkanı Gürsel Doğru yaptı. Yapılan açıklamada dava süreci ve IBM yönetiminin baskılarına ilişkin bilgiler verildi. IBM çalışanlarının yürüttüğü sendikalaşma mücadelesine toplu iş sözleşmeleri imzalanana kadar devam edileceği vurgulandı. EMO İstanbul Şubesi’nin de desteklediği açıklamada ‘Sendika Yoksa Barış da Yok’, ‘IBM İşçisi Yalnız Değildir’, ‘Direne, Direne Kazanacağız’, ‘Kurtuluş Yok Tek Başına ya Hep Beraber ya Hiç Birimiz’ sloganları atıldı. Açıklamanın ardından plazaların girişine siyah çelenk bırakıldı.    

 

politeknik.org.tr


Spread the love