Haziran İsyanı’nın 5. yıldönümü: #GeziKalır çünkü isyanımız bitmedi!
Spread the love

Haziran İsyanı’nın 5. yıldönümünde “Karanlık gider, Gezi kalır” diyenler Taksim İstiklal Caddesi’nde biraraya geldi. “Gezi kalır çünkü isyanımız bitmedi” diyen mühendisler, mimarlar ,plancılar da Gezi’yi unutmadı.

Haziran İsyanı’nın 5. yıldönümünde İstanbullular, Taksim Dayanışması’nın “Karanlık gider, Gezi kalır” çağrısıyla TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi önünde toplandı.Polisin Fransız Konsolosluğu önünde barikat kurarak Gezi Parkı’na çıkışı engellemesi üzerine İstiklal Caddesi’nde yürüyen yüzlerce kişi sık sık “Erdoğan gider, Gezi kalır”, “Her yer Gezi her yer direniş” dedi. Gezi ailelerinin de katıldığı eylemde Gezi’de yaşamını yitirenler anıldı.

Baskı çok, daha çok mücadele, daha çok dayanışma!

Pek çok alandan baskının gün be gün arttığı bir süreçte daha çok mücadele ve daha çok dayanışma vurgusu yapılan eylemde tutuklu bulunan gazetecilere, milletvekillerine, üniversitelilere selam gönderildi. Taksim Dayanışması adına söz alan Mücella Yapıcı, Taksim Dayanışması çağrı metnini okudu. Basın açıklaması sonrası, Haziran İsyanı’nda yaşamını yitirenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

politeknik.org.tr


Spread the love