Hayatı kabusa çevirecek Kabataş’taki rant projesine karşı imza kampanyası

İstanbul’un en önemli ulaşım merkezlerinden biri olan Kabataş’ta “Doldurulmuş Martı” projesi ile yeni bir şantiye alanının yaratılmasına ve ulaşımın felç olmasına karşı imza kampanyası başlatıldı

ClK1Ug7UgAE1eqi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kabataş’ta transfer merkezi yapmak amacıyla “Martı Projesi” adı verilen yeni bir proje hazırlanmıştı. Proje kapsamında denizin içi doldurularak martı şeklinde bir yapı ve 10 bin metrekarelik beton meydan yapılmak isteniyor.

İstanbul’un en önemli ulaşım merkezlerinden biri olan Kabataş her gün binlerce insanın deniz ulaşımını, raylı sistemleri, toplu taşıma araçlarını kullandığı bir merkez. “Kabataş’taki ‘Doldurulmuş Martı’ projesini durdur!” adıyla başlatılan imza kampanyası; bu alana dair kullanıcıların fikirlerinin önemsenmemesi, yaratılacak yeni bir şantiye alanının her gün bu alanı kullanan insanların hayatını ve ulaşımını olumsuz yönde etkileyeceğinin üzerinde duruyor.

Beyoğlu Kent Savunması ve İstanbul Kent Savunması; Kabataş İskelesi ve meydanının İBB’nin oldubitti rant projesine kurban edilmemesi için 3 Temmuz Pazar günü saat 16.00-19.00 saatleri arasında Kabataş İskelesi’nde imza standı açacak.

politeknik.org.tr