Halkevleri’nden Direnenlere ve Dünya Halklarına Çağrı
Spread the love

Yurt genelindeki halk direnişi her geçen gün büyürken Halkevleri’nden bir açıklama geldi. Halkevleri tarafından yapılan açıklamada, onurlu AKP’liler istifaya davet edilirken, dünya çapında direnişin büyütülmesi çağrısı yapıldı.

31 Mayıs’ta Taksim Gezi Parkı’nda başlayan eylemler yurt genelinde AKP iktidarına karşı halk direnişine dönüştü. Yurt çapındaki mücadele gün geçtikçe büyüyor. 

Toplumsal muhalefet, üç büyük ilin meydanlarını (İstanbul-Taksim, Ankara-Kızılay, İzmir-Gündoğdu) AKP faşizmine karşı mücadele alanı ilan etti. Diğer illerde eylemler örgütlenmeye devam ediyor.

Toplumsal muhalefetin temsilcilerinden Halkevleri, yurt genelinde AKP faşizmine karşı yükselen mücadeleyle ilgili bir açıklama yaptı. 

Halkevleri’nin “Direnenlere, onurlu AKP’lilere ve dünya halklarına çağrımızdır” başlıklı yazısında üç talep ön plana çıkıyor. Talepler şu şekilde;

          – Onurlu, vicdanlı AKP’lileri bu partiden istifa etmeye çağırıyoruz!

          – Halkımızı bankalardaki hesaplarını geri çekmeye ve kredi kartlarını iptal etmeye çağırıyoruz!

          – Türkiye’deki bu büyük halk direnişiyle dayanışma için ayağa kalkan dünya halklarını AKP’yi zorlayacak eylemler yapmaya çağırıyoruz!

Mühendisler, mimarlar ve şehir plancıları da bu haklı talepleri sahiplenmeli, AKP iktidarına karşı mücadeleyi büyütmelidir.

Halkevleri’nin yaptığı açıklamanın tam metnine ulaşmak için tıklayınız.

 

politeknik.org.tr


Spread the love