Gıda Mühendisleri Odası Marmara Bölge Şubesi’nde Demokratlar Kazanamadı
Spread the love

Gıda Mühendisleri Odası Marmara Bölge Şubesi 4. Dönem Genel Kurulu’nda gerçekleşen seçimlerde demokrat liste yönetimi kazanamadı.
4-5 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen genel kurulda demokratlara karşı Gıda Kulubü ve Mesleki Gelişim Platformu’ndan gerici çevrelerin ittifakı ile oluşturulan liste, yönetim kurulunu kazandı. Gıda Mühendisleri Odası’nın üye kayıtlarının güncellenmesi sırasında yapılan hatalardan ötürü 20 demokrat üye oy kullanamazken, demokrat liste ile gericilerin ittifak listesi arasındaki fark 5 oyla sınırlı kaldı.
Demokrat listenin ilk kez kaybettiği seçimlerde, ittifak liste 1. ve ikinci sandıkta oylarını arttırdı. Demokratlar bu sandıklardaki oy oranlarında bir artış sağlayamadı. Genç gıda mühendislerinin oy kullandığı son sandıkta demokratlar oylarını %50 arttırırken, diğer liste de %40’lık bir artış sağladı. 102 kişilik delege listesinde ise 34 kişinin demokratlardan olması, Oda genel kurul süreçleri açısından büyük öneme sahip.
Gıda alanında AKP’nin piyasacı uygulamalarının hızla arttığı bir dönemde Gıda Mühendisleri Odası Marmara Bölge Şubesi’nde yaşanan bu kayıp üzüntü yarattı.
politeknik.org.tr 

Spread the love