Gıda Mühendisleri Ankara’dan Seslendi: ‘Gıda güvenliği için kamusal denetim’

Gıda Mühendisleri Odası, halk sağlığı için güvenilir gıda, kamusal denetim ve istihdam talepleriyle Ankara’da üyeleriyle bir eylem gerçekleştirdi.

Halk sağlığının önemli bir unsuru olan güvenli gıda tüketimi için kamusal denetim ve gıda mühendislerine ihtiyaç var diyen gıda mühendisleri, taleplerini Gıda Bakanlığı’na duyurmak için Sakarya Caddesi’nde biraraya geldi.

GMO’nun Adana, Afyon, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Malatya,  Manisa, Mersin, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak’ta bulunan şube ve temsilciliklerinden gelen beş yüze yakın gıda mühendisi, etkin bir denetimin derhal başlatılmasını, denetimin kamusal olmasını ve denetim için gıda mühendislerinin istihdam edilmesini istedi.

‘Gıda Bakanlığı gıda mühendisi almıyor, Enerji Bakanlığına mı başvursak’, ‘Daha çok gıda mühendisi sahaya, güvenilir gıdalar sofraya’, ‘Sağlıksız gıda öldürebilir’, ‘Denetimsiz gıda istemiyoruz’ dövizlerinin taşındığı eylem, gıda mühendislerinin güvenli gıda için mücadeleye devam edecekleri sözüyle sonlandı.

Eylemde okunan basın açıklaması metni için tıklayınız.

 

 

politeknik.org.tr