DİSK-KESK-TMMOB-TTB: “IMF-DB Defol”
Spread the love

TTB, DİSK, KESK ve TMMOB; IMF ve Dünya Bankası’nın 6-7 Ekim 2009 tarihlerinde İstanbul’da yapacağı toplantılara karşı eylem programını açıkladı.

Etkinlik takvimi, bugün (15.09.2009) İstanbul’da düzenlenen ortak basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Krizin yoksullar üzerindeki etkilerine tepki göstermek, AKP iktidarı eliyle uygulanan IMF ve Dünya Bankası politikalarına karşı alternatifleri ortaya koymak amacıyla, “Kar değil, insan” – “Krizin adı kapitalizm” – “IMF defol” – “Başka bir dünya mümkün” başlıklarında etkinlikler düzenleyecek olan DİSK, KESK, TMMOB ve TTB adına açıklamayı DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün yaptı. Görgün açıklamada, IMF ve Dünya Bankası politikalarına karşı insandan yana alternatifleri ortaya koyacaklarını belirterek, “yıllarca hayatımızın içinde olduğunuz yeter, bir de sizi şehrimizde istemiyoruz” dedi.

Açıklanan etkinlik takvimi şöyle:

* 29 Eylül Salı günü DİSK-KESK-TMMOB-TTB genel başkanları ortak basın toplantısı yaparak kampanyayı başlatacaklar.

* İşçilerin, işten atılanların, emeklilerin, öğrencilerin, kadınların, tarım emekçilerinin kendi ağızlarından dertlerini anlatacağı “emek kürsüleri” oluşturulacak.

* 1 Ekim 2009 Perşembe tüm Türkiye’de sağlıkta dönüşüm politikasının birinci yılı protesto edilecek.

* 3–4 Ekim 2009 tarihlerinde “Mahalle etkinlikleriyle” bildiri dağıtımları, panel ve konserler düzenleyecek, emekten yana akademisyen ve konu ile ilgili uzmanların yapacağı akademik çalışmalar yapılacak.

* 6 Ekim 2009 Salı günü merkezi olarak İstanbul Taksim’de ve bütün illerde “IMF ve Dünya Politikalarına karşı ses ver” başlıklı eylemler yapılacak.    

Açıklamanın tam metni için tıklayınız…

politeknik.org.tr


Spread the love