Dikmen Vadisi Yıkımlara Karşı Dayanışmaya Çağırıyor

AKP’nin yıkım tehdidi altında yıllardır barınma hakkı mücadelesi veren Ankara Dikmen Vadisi halkı 30 Haziran Perşembe günü bir yıkım tehditi ile daha karşı karşıya kaldı. Dikmen Vadisi halkı barınma hakkına sahip çıkmak üzere tüm duyarlı kurum ve kuruluşlara bir dayanışma mesajı ile çağrıda bulundu.

 

YIKIM TEHDİTLERİNE KARŞI DİKMEN VADİSİ’NDE BULUŞUYORUZ !

Bizi tanıyorsunuz. AKP’nin neo-liberal belediyeciliğine ve kentsel dönüşüm yağmasına karşı evini, toprağını ve geleceğini savunan Dikmen Vadisi Halkıyız !

Yaklaşık 6 yıldır, İ. Melih Gökçek ve rant çetelerinin kentsel dönüşüm yağmasına ve yıkım tehditlerine göğüs gerdik. Barınma hakkımız ve insanca bir yaşam özlemimiz için hep birlikte, nice bedeller ödeyerek mücadele ettik.

Şimdi yeni bir yıkım saldırısı ile karşı karşıyayız !

30 Haziran 2011/Perşembe günü sabah saatlerinde vadiye gelen büyükşehir belediyesi yıkım ekipleri ve polisler, bir kısmımızın evine saldırdı. Direnişimiz üzerine gaz bombalarını atıp, bir hafta sonra yeniden geleceklerini söyleyerek gittiler.

İstedik ki, bir hafta sonra geldiklerinde; bu ülkenin yoksul emekçi halkının yalnız olmadığını, onların sömürü ve rant hırsı karşısında bir başımıza çaresiz kalmadığımızı görsünler.

Bunun için sizi Dikmen Vadisi’ne davet ediyoruz !

Biliyoruz ki; kurtuluş yoktur tek başına; ya hep beraber, ya hiç birimiz ! 

Dikmen Vadisi Halkı
www.dikmenvadisi.org 

Buluşma Tarihi ve Yeri:

07 Temmuz 2011/Perşembe saat 12.30

Yukarı Dikmen Vadisi Barınma Hakkı Bürosu

İletişim : (312) 490 40 27

 

politeknik.org.tr