Derelerin Kardeşliği Platformu HES’lerin Yok Ettiği Yaşamları Tartışıyor

Derelerin Kardeşliği Platformu Giresun ve Fatsa’da düzenleyeceği panellerle HES’leri ve yaşam alanlarında meydana getirdiği tahribatları tartışacak.

14 Ocak Cuma günü Giresun’da düzenlenecek ilk panelde Giresun Derelerin Kardeşliği Platformu adına Ali Dursun açılış konuşmasının ardından Derelerin Kardeşliği Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Gürkan, Derelerin Kardeşliği Platformu Hukuk Komisyonu’ndan Avukat Alptekin Ocak ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Beyza Üstün konuşmacı olarak yer alacaklar. Belediye Nikah Salonu’nda düzenlenecek panelin başlama saati 13.00.

15 Ocak Cumartesi günü ise Ordu’nun Fatsa ilçesinde Derelerin Kardeşliği Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Gürkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Beyza Üstün ve Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ateş Koç’un katılacağı bir panel daha düzenleniyor. Fatsa Derelerin Kardeşliği Platformu adına Resul Şahin’in açılış konuşmasını yapacağı panel Işık Düğün Salonu’nda saat 11.00’de.

 

politeknik.org.tr