Dereler Mühendislere Zimmetlendi!
Spread the love

Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Uzun bölgelerindeki her dereyi birer mühendise zimmetlediklerini, mühendislerin dereler hakkında sürekli raporlar vereceğini açıkladı.

Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde gerçekleştirilmeye başlanan HES projeleri nedeniyle hükümetin ve sermayedarların iştahını kabartan dereleri ve çevresini sorunsuz bir biçimde projelere uygun hale getirmeye çalışma çabaları son hızla devam ediyor. DSİ Trabzon Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Uzun, bölgelerindeki derelerin 60 mühendise zimmetlediklerini açıkladı.

Afet, Risk Bahane; Asıl Hedef Kamulaştırma…

Bölgede meydana gelen afet olaylarına karşı böyle bir önlem aldıklarını öne süren Uzun, mühendislerin akan derenin kaynağından başlayarak döküldüğü denizlere veya göllere kadar incelemeler yaptığını iddia etti. Dere yataklarında kaçak yapılaşmaların bulunduğunu belirten Uzun, vatandaşların arazilerinin içerisinde yer alan bu yapıların kolay yıkılamadığından şikayet etti. Dere yatağındaki çaylıklarını, evlerini, binalarını camilerini boşaltmak istemeyenleri ise, “suyla şaka olmaz” diye uyardı.

Yaşam Düşmanları Panelde Buluşuyor

Mustafa Uzun ayrıca 10-11 Şubat’ta Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in katılacağı bir panel düzenleyeceklerini,  panele Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da katılmasını beklediklerini söyledi.

 

politeknik.org.tr

 


Spread the love