Demokrat Bilgisayar Mühendisleri genel kurula çağırıyor: ”BMO’yu birlikte kurduk, birlikte yaşatmaya devam edeceğiz”
Spread the love

TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO) Genel Kurulu ve seçimleri 10-11 Mart’ta Ankara’da gerçekleştirilecek. Genel Kurul 10 Mart Cumartesi günü ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri’nde, seçimleri de 11 Mart 2018 Pazar günü yine aynı yerde yapılacak.

TMMOB’de şube genel kurullarının ardından oda genel kurulları yapılmaya başlandı. TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası Genel Kurulu ve seçimleri 11-12 Mart tarihlerinde ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

2 yıl önce AKP’lilerden geri alınan BMO’da, çalışma yaşamında yaşanan sorunları dert edinen, dayanışmacı, katılımcı, demokratik bir meslek odasını birlikte kurmayı hedefleyen Demokrat Bilgisayar Mühendisleri meslektaşlarını genel kurula davet etti. “Bilgisayar Mühendisleri Odası’nı birlikte kurduk, birlikte yaşatacağız” diyerek genel kurula hazırlanan Demokrat Bilgisayar Mühendisleri (DBM), demokrasiden, bilimden, insan haklarından, özgürlüklerden, bağımsızlıktan yana olan tüm üyelerini Genel Kurul’a katılmaya, ve genel kurul seçimlerinde kırmızı listeye oy vermeye çağırıyor.

Ensar üyesi AKP’lilere karşı mücadele
Genel kurul seçimlerine AKP-MHP birlikteliği olan Milli Bilişim Grubu da katılacak. Milli Bilişim Grubu’Nun adayları arasında taciz ve tecavüzle gündeme gelen Ensar Vakfı’na üye adaylar da bulunuyor.

Memleketi kuşatmış hamaset siyasetinin, öfke selinin meslek odasında yer etmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Demokrat Bilgisayar Mühendisleri bu karanlığı birlikte durdurma çağrısı yaptı.

politeknik.org.tr


Spread the love