ÇMO Yönetiminin İlk İcraatı: 2 Oda Çalışanını İşten Çıkarma
Spread the love

Çevre Mühendisleri Odası’nda çalışan 2 teknik personel Oda’nın yeni yönetim kurulu tarafından işten çıkartıldı.

Çevre Mühendisleri Odası’nın geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen genel kurulunda Oda’nın ticari etkinliğini arttırmak iddiası ile yönetime gelen ‘Genç’ Çevre Mühendisleri Grubu ilk icraatlarından birini Oda teknik personellerini işten çıkartarak gösterdi.

Çevre mühendisi olan Mehmet Ali Uslu ve Sinan Sürmeli, 1 Mayıs’dan bir gün önce işten çıkartıldı. Oda Yönetimi birimlere gönderdiği yazıda işten çıkartma nedenini ‘birlikte çalışma koşullarının kalmaması’ gibi subjektif bir gerekçe ile ifade etti.

Duruma tepki gösteren ÇMO Ankara Şube Yönetim Kurulu yayınladığı bir açıklama ile “Odanın ‘şirket patronu’ tavrı ile yönetilmesine hiçbir koşulda seyirci kalmayacağını” duyurdu.

Oda kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre Oda’nın yeni yönetim kurulu göreve geldikten sonra tüm çalışanlara mobbing uygulamaya başlamış ve ‘sizleri değerlendireceğiz’ diyerek işten çıkartma mesajları vermiş.

Şubeler arasında Oda’nın bu tavrına bir tepkinin oluştuğu,aynı zamanda Ankara Şube Yönetim Kurulu üyesi olan 2 çalışanın işten çıkartılmasına Ankara Şube Yönetim Kurulu ile birlikte İstanbul Şube Yönetim Kurulu’nun da tepki gösterdiği dile getiriliyor.

 

politeknik.org.tr


Spread the love