CHP’li belediye Albatros Parkı’nı savunanlara saldırdı

İstanbul Büyükçekmece Belediyesi sınırları içerisinde kalan Albatros Parkı’na fidan dikmek isteyenlere belediyenin zabıtaları polisle birlikte saldırdı

İstanbul Büyükçekmece Belediyesi sınırları içerisinde kalan Albatros parkı belediyenin saldırısı altında. “Belediyenin mülkü” olması nedeniyle park hakkındaki tüm kararları kendi başına alabileceğini sanan CHP’li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ilçe halkının itirazlarına rağmen parka otel yapmak için elinden geleni yapıyor. Son olarak 22 Ağustos’ta parkta nöbet tutanlara saldırarak 20 kişiyi gözaltına aldıran belediyenin durdurulması için İstanbul Kent Savunması CHP İstanbul İl Başkanlığı ile görüşmüş ve parkın etrafındaki jiletli tellerin kaldırılmasını istemişti.

Büyükçekmece Belediyesi’nin Albatros Parkı’nda budama yapma, düzenleme için mıcır dökme gibi faaliyetlerle ağaçları kurutmasına karşı “Diren Büyükçekmece”nin çağrısıyla 4 Ekim’de bir araya gelerek fidan dikmek isteyenlere belediyenin zabıtaları polis eşliğinde saldırdı. Saldırının ardından yaşam savunucuları oturma eylemi yaptı.

CHP önüne eylem çağrısı
İstanbul Kent Savunması ve Albatros Dayanışması, CHP’li Büyükçekmece Belediyesi tarafından bugün gerçekleştirilen saldırı üzerine 6 Ekim Salı saat 19.00’da CHP İstanbul İl Başkanlığı önüne çağrı yaptı.

albatros parkı 1 albatros parkı 2 albatros parkı 3 albatros parkı 4 albatros parkı 5 albatros parkı 6

Kaynak: Sendika.Org