Çevre Mühendisliği Öğrencileri Buluştu

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Öğrenci Komisyonu bu yıl ki faaliyetlerinin ilki olan tanışma çayını gerçekleştirdi. Öğrenciler 27 Eylül tarihinde Taksim’de bulunan şube binasında bir araya geldiler.

Yaklaşık 75 çevre mühendisliği öğrencisinin bir araya geldiği tanışma çayında öğrenciler kendi sorunlarına ve neler yapacaklarına dair konuştular. İlk konuşmayı oda yönetimi adına şube sekreteri Semra Ocak yaptı.

Konuşmasında oda yönetim kurulunun gözüyle öğrencilerden bahsedip öğrencilere hoş geldiniz dedi. Şube sekreterinin konuşmasından sonra öğrenciler tarafından seçilen Çiçekler Adası adlı kısa film gösterildi. Daha sonra tanışma çayının esas amacını oluşturan iki sunum gerçekleştirildi. Birinci sunumda  TMMOB ve ÇMO tarihini ve amaçlarını anlatılırken, bunun yanında yapılacak 5. Dünya Su Forumundan ve buna karşı yapılacak Alternatif Su Forumundan da bahsedildi.

İkinci sunum öğrenci komisyonun amaçları ve faaliyetlerine yönelikti. ÇMO İstanbul öğrenci son bir senelik çalışma planını öğrencilerle paylaştı. Sonrasında soru cevaplarla öğrenciler odaya ve komisyona dair beklentilerini ve sorularını paylaştılar. Sunumlardan bir müzik grubunun kısa bir dinletisi oldu.

Daha sonrasında öğrenciler tanışıp kaynaşabilmek için hep beraber bir şeyler yiyip içerken sohbet ettiler. ÇMO öğrenci yeni döneminin ilk faaliyetini böylece gerekleştirmiş oldu.

Politeknik.org.tr – İstanbul