Çatalağzı Belediyesi toz ve çamur kirliliği yapan termik santral kamyonlarının yolunu trafiğe kapattı
Spread the love

Zonguldak Çatalağzı Belediye Başkanı, Eren Enerji’ye ait termik santrallere çalışan kamyonların toz ve çamur kirliliğine son vermemesi üzerine kullandıkları güzergahı trafiğe kapattı.

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’ne bağlı Çatalağzı Beldesi’nde Eren Enerji’ye ait termik santrallerin ve santrale çalışan kamyonların yarattığı kirlilik devam ediyor. Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, daha önce Cumayanı Mahallelilerinin yaşam alanlarını toz ve çamura maruz bıraktığı için eylem yaparak trafiğe kapattığı kamyon yolunda kirliliğin devam etmesi üzerine yolu halkın talebiyle trafiğe kapattı. Yolun trafiği kapanmasının ardından uzun kamyon kuyrukları oluşmuştu.

ctlgz_1

Çatalağzı Belediyesi halkın sorunlarına sahip çıkıyor
Çatalağzı Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Eren Enerji’ye ait kamyonların halkın günlük yaşamını olumsuz etkilediğini, şirketin faaliyetleri için alternatif güzergah yapma sözlerini yerine getirmediğini belirtti. Belediye, bu gerekçelerle yolu trafiğe kapatma kararı aldıklarını bildirdi. Açıklamada, halkın mağduriyetinin giderilmesi için yolun çamuru ve temizligiyle ilgili kesin ve somut adımlar atılıncaya kadar yol açılmayacağı da bildirdi.

ctlz_2

politeknik.org.tr


Spread the love