Büyük Madenci Yürüyüşü Unutulmadı

1991 yılında madencilerin tüm Zonguldak’ı yanlarına katarak gerçekleştirdikleri “Büyük Madenci Yürüyüşü” 20. yılında Ankara ve İstanbul’da yapılan etkinliklerle anıldı.

4 Ocak günü Zonguldak’ta Genel Maden İşçileri Sendikası Şemsi Denizer Salonu‘nda düzenlen etkinlikte yürüyüşle ilgili belgesel gösteriminin ardından “Büyük Yürüyüş‘ten günümüze Türkiye gerçeği” konulu bir panel düzenlendi. Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı‘nın yönettiği panelde Gazeteci-Yazar Yıldırım Koç, ZKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yüce, Madem Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Torun ve Elektrik Mühendisleri Odası  Başkanı Cengiz Göltaş konuşmacı olarak yer aldı.

8 Ocak günü ise Ankara‘da İnşaat Mühendisleri Odası Teoman ÖZTÜRK Salonu’nda Maden Mühendisleri Odası tarafından gün boyu süren bir etkinlikler dizisi gerçekleştirildi. TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet TORUN, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SOĞANCI ve Genel Maden-İş Sendikası Başkanı Ramis MUSLU‘nun açılış konuşmalarını yaptıkları etkinlikler içerisinde fotoğraf sergisi, panel, belgesel gösterimi, müzik dinletisi ve tiyatro gösterisi yer aldı.

 

politeknik.org.tr