Boğaziçili mühendislik öğrencilerinden açıklama

Boğaziçi Makina, Kimya ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, kayyum Rektör Melih Bulu ve üniversiteye dönük saldırılar üzerine açıklama yaptı: Kayyum istifa etsin, arkadaşlarımız serbest bırakılsın, yerleşkedeki polis ablukası ve saldırılar son bulsun.

Boğaziçi Üniversitesi’ne 1 Ocak’ta Saray’dan yapılan kayyum rektör atamasına ve öğrencilere dönük saldırılara karşı mücadele devam ediyor. Boğaziçi Makina, Kimya ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri açıklama yayımlayarak, kayyum rektör Melih Bulu’ya istifa çağrısı yaptı, yerleşkenin abluka altına alınmasına, LGBTİ topluluklarına yapılan saldırılara, hukuksuz operasyonlara tepki gösterdi.

Mühendislik öğrencileri, üniversiteye, akademik özgürlüğe, üniversite bileşenlerinin yaşamlarına kast eden saldırılara karşı yan yana durmaya devam edeceklerini ve talepleri yerine getirilene kadar yerleşkede, sokakta mücadeleyi sürdüreceklerini açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi yerleşkeleri ve kentte akademisyenlerin nöbetleri, öğrencilerin eylemleri toplumsal itiraza dönüştü. Kadıköy’de yapılan eylemlere, çeşitli kentlerde yapılan eylemler ve evlerden yapılan ses çıkarma eylemleri eklendi.

politeknik.org.tr