BMC’den çalışanlarına tehdit
Spread the love

BMC şirket yetkilileri geçtiğimiz hafta çalışanlara tehdit içerikli iki yazı gönderdi. Yazılardan biri tüm BMC çalışanlarına diğeri Ticari Araç Program Direktörlüğü ile ArGe-Mühendislik direktörlüğü çalışanlarına gönderildi.

Otomotiv alanında faaliyet yürüten BMC şirketi yetkilileri 5-6 Eylül tarihlerinde çalışanlara mail yoluyla tehdit içerikli yazılar gönderdi. Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk ve Kara Araçları Genel Müdürü Bülent Santırcıoğlu imzalarıyla gönderilen yazılarda şirketin 2019 yılı başında belirlediği üretim ve finansal hedeflere ulaşamamasından çalışanlar sorumlu tutuldu. Çalışanların işin yürütümü esnasında çeşitli davranış ve hatalarına ciddi yaptırımlar uygulanacağı tehditi yapıldı. Araç Program ve Arge-Mühendislik direktörülüklerine ayrıca giden yazıda da ‘tüm yöneticiler, beyaz yakalı, mavi yakalı tüm çalışanlar’ hedeflere ulaşılmaması halinde başlarına gelebileceklerle ilgili bir kez daha tehdit edildi.

BMC AKP yakınlığı

BMC başındaki isimlerden Ethem Sancak’la bilindiği gibi AKP iktidarı ile sürdürülen işbirliği neticesinde şirkete verilen teşvikler, tahsis edilen kamu varlıklarıyla da sık sık gündeme geliyor.

Tehdit yazıları Mühendis Mimar Ağı’nda gündem oldu

Çalışanlara gönderilen tehdtit ierikli yazılar mühendislerin, mimarların, şehir plancılarının gündemlerini paylaştığı Mühendis Mimar Ağı’nda da gündem oldu.

https://mumia.biz/t/bmc-nin-calisanlarini-tehdit-etmesi/726

 

politeknik.org.tr


Spread the love