Beyoğlu Belediyesi puslu gündemi fırsat bildi, Roma Bostanı’na daldı
Spread the love

Cihangir’deki Roma Parkı’na sabah saatlerinde çevik kuvvetle birlikte giren belediye ekipleri, ‘sosyal tesis’ inşa etme projesine tepkilere rağmen ‘izinsiz’ olarak tekrar başladı

Beyoğlu Belediyesi, mahallelinin tepkisine rağmen Cihangir’in nadir yeşil alanlarından ve simgelerinden biri olan Roma Parkı’na sosyal tesis yapmakta ısrarlı.

Beyoğlu Cihangir’de bulunan arkeolojik SİT bölgesi Sanatkarlar Parkı’nın (Roma Parkı) çevresinde bulunan alana 25 Ekim’de hafriyat çalışması başlatılmış ancak mahalleli ve yaşam savunucuları tarafından yapılan protesto ve temel kazma sırasında arkeolojik buluntular çıkması üzerine çalışma durdurulmuştu.

Beyoğlu Belediyesi, Cihangir’deki Roma Parkı’nın üst bölümüne ‘sosyal tesis’ inşa etme projesinin tepkilere rağmen bugün (1 Kasım) sabah saatlerinde ‘izinsiz’ olarak tekrar başladı. İzinsiz kazı için Roma Parkı’na çok sayıda çevik kuvvet polis de katıldı.

Kazı çalışmasını haber alan yaşam savunucuları ve mahalle halkı parka giderek yapılan çalışmanın hukuksuz olduğunu söyleyerek, Anıtlar Kurulu kararını gösterdi.

Kazı ve hafriyat çalışmasına devam eden ekipler tepkiler üzerine çalışmayı durdurdu.

cwkkyhcwyaa2kbx cwkkfqhxgaaq_8a

Kaynak: Sendika.Org


Spread the love