Beyaz yakalılardan dayanışma çağrısı: ‘Dertlerimiz paylaştıkça azalsın diye, 2 Aralık’ta Kadıköy’de buluşuyoruz’

Beyaz yakalılar, kriz koşullarında dertlerini paylaşmak, dayanışmayı büyütmek için 2 Aralık’da Kadıköy’de bir araya geliyor.

Çalışma yaşamının zorlukları, ekonomik krizle birlikte artan sorunlar, yaşam pahalılığı, eriyen ücretler, işsizlik kaygısı çalışanların ofiste, plazada, şantiyede, atölyede en çok konuştukları gündemler. Bu gündemlerin muhattabı Plaza çalışanları, mühendisler, mimarlar, beyaz yakalılar ‘Dertlerimiz paylaştıkça azalsın, sevinçlerimiz çoğalsın’ diyerek 2 Aralık’ta saat 14.00’te Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde buluşma çağrısı yaptı.

Plaza Eylem Platformu, Politeknik, Kaç Bize Gel, Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi’nin ortak çağrısıyla düzenlenecek etkinlikte, seçilecek konu başlıkları hakkında çeşitli performanslar hazırlanacak, yaratıcı drama yöntemleriyle çalışma yaşamının tüm dertleri müzelik yapılacak.

Plaza çalışanları, mühendisler, mimarlar, beyaz yakalıların tüm mesai arkadaşlarını davet ettikleri etkinlik çağrısı şöyle son buluyor:

Çalışma hayatımızın içinden konular seçelim, hem oynayalım, eğlenelim, hem krize karşı hazırlıklı olalım. Krizde nasıl stratejiler geliştiriyoruz, krizi nasıl yeniyoruz, ona nasıl yeniliyoruz, birlikte neler yapabiliriz bunları ciddi bir oyunla ele alalım. Bizi güçlendiren her şeyi birbirimizle paylaşalım. Yalnız kalmayalım, yalnız bırakmayalım.

Bekliyoruz: Kendini, iş arkadaşlarını, dostlarını al da gel!


politeknik.org.tr