Beşiktaş’ta Halk Forumu Devam Ediyor
Spread the love

Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda forumda oluşturulan çalışma grupları ilk toplantılarını yaptı.

Beşiktaş’ta Abbasağa Parkı’nda her gün saat 21.00’da halk forumu yapılıyor. Foruma katılanlar söz alarak düşünce ve görüşlerini özgürce ifade ediyor.

Yaklaşık 10 gündür süren forumda mesleklerine ve ilgi alanlarına göre çalışma grupları oluşturuldu. Çalışma gruplarından bazıları; mühendis-mimar ve şehir plancıları, sağlıkçılar, iletişim-medya, esnaf, kadın, eğitim, kültür-sanat, öğrenci.

Oluşturulan çalışma grupları dün (25 Haziran) ilk toplantılarını yaptı. Halk forumu devam ederken çalışma gruplarına yoğun katılım gözlendi.

Mühendis-Mimar ve Şehir Plancıları çalışma grubu oldukça ilgi gördü

Mühendis-Mimar ve Şehir Plancıları da kendi çalışma grubu toplantılarını yaptı. Yaklaşık 40 kişinin katıldığı toplantıda Beşiktaş yerelindeki sorunlar tartışıldı ve çözüm önerileri sunuldu.

Toplantıda; Beşiktaş’ta bulunan Kadıköy İskelesi’nin Shangri- La Oteli’ne satılması, Akaretler otobüs durağının kaldırılması konularına çözüm arandı. Beşiktaş’a esnaflarla görüşülerek, iletişim amaçlı halk bilgi panoları yerleştirilmesi konuşuldu.

Teknik öğretmenlere Mühendis ünvanı verilmesi konusuna değinildi. Mühendis, mimar ve şehir plancılarının TMMOB’ye üye olması ve genç üyelerin meslek odalarında etkin rol oynayarak TMMOB örgütlülüğünü güçlendirmesi gerektiği vurgulandı.

politeknik.org.tr


Spread the love