Beşiktaş Halkından Yandaş Medyaya Uyarı
Spread the love

Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda yapılan halk forumu katılımcıları son iki gündür ATV-Sabah binası önüne yürüyor. Ethem Sarısülük hakkında yalan haber yapan Takvim Gazetesi’ni protesto etmek için yapılan yürüyüşler beşiktaş halkının pencere ve balkonlardan yükselen tencere tava sesleriyle büyüyor.

26 Haziran 2013 tarihli Takvim Gazetesi’nde Ethem Sarısülük hakkında “bayrak yaktı” şeklinde yalan haber çıktı. Takvim Gazetesi’nin yaptığı yalan haber üzerine aynı günün akşamında Abbasağa Parkı’ndaki forum katılımcıları ATV-Sabah binası önüne yürüyüşe geçti.

Yürüyüş boyunca “Yandaş medya istemiyoruz”, “Satılmış medya istemiyoruz”, “Ethem için adalet için” sloganları atıldı. Yürüyüş sonunda ATV-Sabah binası önünde üç maymun oynandı. Eylemcilerin bir yetkiliyle görüşme talebine olumsuz yanıt gelince, bir gün sonra tekrar yürüyüş yapılacağı duyurularak parka dönüldü.

Takvim Gazetesi, Ethem Sarısülük hakkında bir kez daha yalan haber yapması üzerine Abbasağa Parkı’ndaki forum katılımcıları 27 Haziran akşamı (dün) tekrar ATV-Sabah önüne yürüdü.

Yürüyüşün bir gün önceye nazaran daha kitlesel oluşu dikkat çekti. ATV-Sabah önüne gelindiğinde oturma eylemi yapıldı ve tekrar üç maymun oynandı.

“Abbasağa’ya çek”

Oturma eyleminin ardından eylemciler Abbasağa Parkı’na dönerken halk otobüslerine akbil basmadan bindi. Parasız ulaşım hakkını kullanan eylemciler otobüslerle Abbasağa parkı’na doğru giderken sürekli “Ulaşım Haktır Satılamaz” sloganları atarak ulaşım hakkına sahip çıktı. Otobüslere binen eylemcilerin sürücüye “Abbasağa’ya çek” sözleri otobüstekilere neşeli anlar yaşattı.

politeknik.org.tr


Spread the love