Beşiktaş’ta çifte bombalı saldırı: En az 44 ölü, 155 yaralı

İstanbul’da, Beşiktaş – Bursaspor maçının ardından Vodafone Arena yakınlarında, çevik kuvvet polislerini hedef alan iki ayrı bombalı saldırı düzenlendi. Çifte saldırı sonucu en az 44 kişi yaşamını yitirdi, 155 kişi yaralandı.

İstanbul’da dün (10 Aralık), Beşiktaş – Bursaspor maçının ardından saat 22.30 sularında, Vodafone Arena yakınlarındaki çevik kuvvet polislerini hedef alan iki ayrı bombalı saldırı düzenlendi.

İlk saldırı, Beşiktaş Vodafone Arena’nın hemen yanındaki Beleştepe diye adlandırılan yerde, çevik kuvvet ekiplerinin toplanma yerinde oldu. Bu saldırıda, el düzenekli olduğu değerlendirilen bomba yüklü bir araç kullanıldı.

Bombalı araç saldırısından çok kısa süre sonra, yine stadın yakınlarındaki Maçka Parkı’nda da bir intihar saldırganı, çevik kuvvet polislerinin beklediği noktada üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdi.

Çifte saldırı sonucu en az 44 kişinin hayatını kaybettiği, bunun 37’unun polis, 7’sinin sivil olduğu, bir kişinin de kimliğinin belirlenemediği açıklandı. Saldırılarda 155 kişi de yaralandı.

Kaynak: Sendika.Org