TMMOB Yöneticilerinin Seydişehir’de Yargılanmasına Başlandı

Seydişehir- Eti Alüminyum A.Ş. özelleştirmesinin Danıştay tarafından iptal kararının uygulanmaması üzerine 23 Şubat 2008 tarihinde Seydişehir’de bir basın açıklaması yaptıkları için haklarında “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası’na muhalefet”ten dava açılan TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Metalurji Mühendisleri Odası Başkanı Cemalettin Küçük, TMMOB 39. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Küçük ve Metalurji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Savaş hakkında açılan davanın ilk duruşması yapıldı.

 

Seydişehir Asliye Ceza Mahkemesi’nde 7 Ekim 2008 tarihinde görülen duruşmaya TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi İlker Ertem de katıldı. Duruşma tanık polislerin dinlenmesi istemiyle 7 Kasım 2008 tarihine ertelendi.

 

Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş.’nin özelleştirilmesi Danıştay 13. Dairesi’nin 27.11.2007 tarih ve 2007/7898 no’lu kararı ile iptal edilmişti. İptal kararının uygulanmaması üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Metalurji Mühendisleri Odası Başkanı Cemalettin Küçük, TMMOB 39. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Küçük ve Metalurji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Savaş 23 Şubat 2008 tarihinde Seydişehir’deki tesisleri ziyaret ederek burada geniş katılımlı bir basın açıklaması yapmışlar ve yetkilileri “yargı kararını uygulamaya” davet etmişlerdi.

kaynak: tmmob.org.tr