Ankara’da Ulaşım Zammı Tepkisi Büyüyor

Ankara’da yılbaşından itibaren ulaşıma ortalama % 10 zam yapılmasına karşı tepkiler artıyor. Halk otobüs ve metroya ücretsiz binme eylemleri yaparken, TMMOB de zamlara karşı yarın (6 Ocak) Kızılay’da!
 
Ankara’da ulaşım zamlarına karşı meslek odaları ve kitle örgütleri tepkilerini yükseltiyor. 2 Ocak günü İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi adına yapılan açıklama ile ulaşım zamlarının bir an evvel geri çekilmesi gerektiği belirtildi. 3 Ocak günü ise Ege Mahallesi’nde bildiri dağıtımı gerçekleştiren Halkevleri üyeleri, akşam saatlerinde de metro ve otobüslere ücretsiz binme eylemleriyle zamları protesto etti ve otobüslere kart basmadan binen 2 otobüs dolusu insana Ankara Emniyeti gözaltı işlemi uyguladı.
 
Zamlara Tepki Sürüyor!
 
TMMOB Ankara İKK yaptığı açıklama ile yapılan zamları protsto etmek için 6 Ocak Perşembe saat 18.30’da Kızılay’da kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştireceklerini duyurdu. Basın açıklaması için TMMOB Genel Merkezi önünde toplanılıp, SSK İşhanı önüne yürünecek.
 
Ayrıca Ankara Halkevleri tüm Ankaralıları 7 Ocak Cuma günü saat 18.30-19.30 arasında ulaşım hizmetlerini boykot etmeye çağırdı. 
 
politeknik.org.tr