AKP’nin savaşı mühendisleri de vurdu: Mayın patlaması sonucu iki yaralı

Tayyip Erdoğan’ın ve partisi AKP’nin tek başına iktidarda kalma savaşı sebebiyle her gün ölüm ve yaralanma haberleri gelmeye devam ediyor. İskenderun’da TEİAŞ’da çalışan iki elektrik mühendisi görevli olarak gönderildikleri alanda mayın patlaması sonucu yaralandı.

Temmuz ayının sonunda Suruç Katliamı’yla başlayan acılar her geçen gün yeni ölüm haberlerinin gelmesiyle büyüyor. 7 Haziran seçimlerinde istediği sonucu alamayan Tayyip Erdoğan ve AKP, savaşla iktidarını korumak isterken savaşın mağdurları giderek çoğalıyor. İskenderun’da temizlenmeyen mayınlı arazide onarım yapmak üzere görevlendirilen iki elektrik mühendisi mayınların patlaması sonucu yaralandı.

İskenderun’da Amanos Dağı eteklerinde 12 Ağustos Çarşamba günü Jandarma Karakolu yakınlarında bulunan yüksek gerilim hattının patlayıcılarla çökertilmesi sonucu hattın enerjisi kesilmişti. Jandarma bölgesinde bulunan alana gerekli güvenlik önlemleri alınmadan kesintiyi gidermek üzere çağrılan TEİAŞ onarım ekibinde iki mühendis mayınların patlaması sonucu yaralandı. Elektrik mühendisi İrfan Sofuoğlu patlama anında bacağı koparak ağır yaralandı. Diğer mühendis Fatih Acar’ın bir bacağında parçalanma var. İki mühendisin tedavileri Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde devam ediyor.

AKP savaşıyla da, iş cinayetleriyle de öldürüyor
TEİAŞ çalışanlarından edinilen bilgilere göre TEİAŞ ekibi, jandarmanın bölgede gerekli tarama işlemlerini yaptığı, bölgenin güvenli hale geldiği iddia edilerek onarım çalışmaları için çağrıldı. Jandarmanın onarım ekibine alana girme izni vermesinden kısa bir süre sonra, yüksek gerilim direğine yakın mesafede patlama meydana geldi.

Elektrik Mühendisleri Odası’ndan barış çağrısı
TEİAŞ onarım ekibinde yer alan ve mayın patlaması sonucu yaralanan iki üyesi için açıklama yapan Elektrik Mühendisleri Odası geçmiş olsun mesajlarını ileterek bu kanlı savaşın durdurulması ve barışın inşası çağrısı yaptı.

 

politenik.org.tr