AKP’lilerin #Hayır diyen TMMOB önünde ‘eylem’ girişimi boşa düştü
Spread the love

AKP’liler, referandumda #Hayır diyen TMMOB önüne eylem çağrısı yaptı, karşısında mesleğine, geleceğine, meslek odasına sahip çıkan mühendisleri buldu. Kamu kurumlarında müdürler aracılığıyla katılım zorunluluğu getirerek 60 kişiyi anca toplayan AKP’lilerin sesi ‘Evet’ gibi cılız kaldı.

AKP’liler, referandum çalışmalarında kamu olanaklarını kullanarak provokatif adımlar atmaya devam ediyor. AKP’li bir grup, referandumda #Hayır diyen TMMOB önünde bugün (22 Mart) eylem yapmaya çalıştı. TMMOB’nin #Hayır çalışmalarını gerekçe gösteren AKP’liler TMMOB önüne eylem çağrısı yaptı. AKP TEDAŞ, TEİAŞ gibi farklı kamu kurumlarından daire başkanları ve genel müdürlerin talimatıyla mühendislere katılım zorunluluğu getirilmesine ve resmi araçlarla taşıma yapılmasına rağmen 60 kişiyi ancak topladı. AKP’liler karşısında TMMOB’ye sahip çıkan, #Hayır diyen mühendisleri buldu. AKP’lilerin sesini #Hayır sloganları bastırdı. AKP’liler etraftan duyulamayan açıklamaları sonrası dağıldı.

‘Asli vazifemiz mesleğimizi ve memleketi itibarsızlaştıranlara #Hayır demek’
AKPlilerin kaşısında #Hayır’a sahip çıkan mühendisler, mimarlar, plancılar, mesleğin ve ülkenin geleceği için #Hayır deme sorumluluğu olduğunu bir daha hatırlattı. “Siyaset yapmayın” diyen AKPlilere, #Hayır’ın aynı zamanda düşük ücretlere, uzayan mesailere, kıdem tazminatı gaspına karşı zorunluluk olduğu cevabı verildi.

TMMOB YK Başkanı Emin Koramaz #Hayır’a sahip çıkan üyeleri arasında konuşma yaptı.

Mesleğimiz, iş güvencemiz ve geleceğimiz için #Hayır
Türkiye’nin dört bir yanında devam eden #Hayır çalışmalarına yönelik baskılar sürerken mühendisler, mimarlar, plancılar da güvencesizliğe, geleceksizliğe karşı #Hayır’ı örgütlemeye devam ediyor. TMMOB de ülkesine, haklarına, geleceğine sahip çıkmak üzere yola çıkarak referandum oyunu Hayır olarak açıklamış, Hayır çalışmalarına başlamıştı. Bu açıklamayı gerekçe göstererek AKP’lilerin Ankara’da TMMOB önünde eylem girişimine karşı TMMOB önünde toplanan mühendisler, mimarlar, plancılar, çalışma yaşamındaki yıkıma, doğanın kentin tahribine, tek adam rejimine karşı #Hayır demeye devam edeceklerini belirtti.

politeknik.org.tr


Spread the love