Akın Özdemir, Katledilişinin 30. Yılında Anıldı
Spread the love

Anma etkinliğinin açış konuşmasını yapan ZMO Adana Şube Başkanı Prof. Dr. Haydar ŞENGÜL, Faşist saldırganların silahından çıkan kurşunlarla 18 Aralık 1978 tarihinde katledilen ÖZDEMİR‘in mücadelesinin sürdürüleceğini belirtti. 

 

ŞENGÜL, Akın ÖZDEMİR‘i hiç tanımayan genç mühendisler tarafından onun adına bir kitap hazırlandığını ve bin adet basılarak anısına dağıtıldığını vurgulayarak, “Onu hiç tanımayanlara bile onunla ilgili kitap hazırlayacak kadar tanıttık. Onu hiç unutmayacağız” dedi.

Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Her Yönüyle Akın ÖZDEMİR” konulu panele ZMO Başkanı Dr. Gökhan GÜNAYDIN Panel Yöneticisi olarak katıldı.

GÜNAYDIN, “Emeğe değer verilmesi gerektiğini savunduğu için katledilen Akın Özdemir‘in ölümünün üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen hala emeğe değer verilmediğini” vurguladı.  GÜNAYDIN, Akın ÖZDEMİR‘in Türkiye‘nin bağımsızlığı için mücadele ederken öldürüldüğünü söyledi. Özdemir‘in, sarsılmaz bir inanç ve azimle sınıf kooperatifçiği için uğraştığını anımsatan GÜNAYDIN, “Türkiye‘nin bağımsızlığı, yoksulluk ve yoksunluğun ortadan kaldırılması için mücadele ederken yaşamını yitiren ÖZDEMİR‘in mücadelesi önümüze ışık tutuyor” diye konuştu.

ZMO Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gökhan GÜNAYDIN ve ZMO Adana Şube Başkanı Prof. Dr. Haydar Şengül‘ün konuşmalarının ardından Uluç GÜRKAN, Timur ERKMAN, Akın Özdemir‘in eşi Mine ÖZDEMİR, Neşet TARHAN ve Prof. Dr. Yusuf ZEREN‘in konuşmacı olarak katıldığı “Her Yönüyle Akın Özdemir” konulu panel gerçekleştirildi.

Kaynak: zmo.org.tr


Spread the love