8 Martta Biz de Oradaydık!

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Üyesi ve sekreter yardımcısı Alev Şahin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mitingine katıldığı için gözaltına alınmasının ardından üç ay sonra 20 Haziran 2008 tarihinde Ankara’da 11.Ceza Mahkemesinde saat 10.00 da duruşmaya çıkartılacak. TMMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 40.Dönem Yönetim Kurulu  konuyla ilgili  basın bildirisi hazırlayarak tüm duyarlı kesimleri “8 Martta Biz de Ordaydık “demek için duruşmaya katılmaya çağırdı.

Basın açıklamasının tam metni:

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyesi ve çalışma arkadaşımız Alev Şahin, bir mimar ve bir kadın olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde düzenlenen mitinge katıldı. Ev ve iş adresi bilinen Alev Şahin sabaha karşı evine yapılan baskınla gözaltına alındı ve tutuklandı.

Tam üç aydır, Sincan F Tipi Cezaevi’nde bir mimar ve bir kadın olmanın gereğini yerine getirdiği için özgürlüğünden yoksun bırakılıyor. Alev Şahin 20 Haziran 2008 ‘de Cuma günü saat 10.00 da Ankara Adliye Sarayında 11.Ceza Mahkemesinde duruşmaya çıkıyor. 

Biz TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri olarak Cuma günü duruşmayı izleyerek, Alev’i yargılayanlara 8 Martta “Biz de Oradaydık “ diyeceğiz. Tüm demokratik kitle örgütlerini, meslek odalarını ve duyarlılıklarını yüreğinde taşıyanları Alev Şahin’in özgürlük mücadelesinde, ‘’Biz de Oradaydık’’ diyerek destek olmaya çağırıyoruz. 

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 40.Dönem Yönetim Kurulu

 

Kaynak: dimp.org