3.Köprü yerine yaşam platformu rant köprüsüne karşı yaşam köprüsünü kurdu

3. Köprü Yerine Yaşam Platformu,  21 Aralık Pazar günü Beykoz da bir yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Beykoz meydanında saat 12.00’de bir araya gelen 3. Köprü yerine yaşam savunucuları Sarıyer ve Yeniköy’den tekne ile gelenlerle birleşerek Beykoz Belediyesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Olumsuz hava koşullarına rağmen yaklaşık 200 kişinin katılımıyla belediye önüne gelen Platform adına basın açıklamasını Beykoz Tüko-Der başkanı Mimar Aysel Can Ekşi okudu. Basın açıklamasında 3. köprünün kente, kentliye, doğaya vereceği zararlar bir kez daha ortaya kondu.

Yürüyüş boyunca ve Beykoz Belediyesi önünde sık, sık “3. köprü istemiyoruz”, “köprü değil toplu ulaşım”, “ormanına suyuna mahallene sahip çık”, “orman yoksa su da yok”, “köprüyü yapanlar memleketi satanlar” sloganları atıldı. Basın açıklaması, 3. köprü söylentileri tamamen ortadan kalkıncaya kadar mücadeleye devam edeceği vurgulanarak sonlandırıldı.

Hatırlanacağı gibi uzun süredir birçok basın açıklaması ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştiren 3.Köprü Yerine Yaşam Platformu, 19 Ekim 2008 de Tarabya’da halkın yoğun katılımıyla bir eylem gerçekleştirmişti.

politeknik.org.tr