26-27 Aralık 08 – 2009 Bütçe Tasarısını Protesto
Spread the love

Emek Örgütleri 2009 Bütçesine Karşı Sesini Yükseltiyor…     

TMMOB, DİSK, KESK ve TTB, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanan 2009 Yılı Bütçesi Tasarısı’na karşı tepki göstermek amacıyla eylemler düzenliyor. Bu çerçevede, 26 Aralık 2008 Cuma günü saat 12:30’da örgütlerin Ankara bileşenlerinin katılımıyla TBMM Dikmen Kapısı önünde kitlesel basın açıklaması yapılacak, 27 Aralık 2008 Cumartesi günü ise tüm illerde meşaleli yürüyüşler gerçekleştirilecek.

 

Meşaleli Yürüyüş İstanbul Programı

İşsizliğe, yoksulluğa dur demek, krizin bedelini emekçiler ödemeyecek demek için yürüttüğümüz ortak mücadelenin yeni bir adımı olarak, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla tüm Türkiye’de 27 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek meşaleli yürüyüş ve basın açıklamalarının, İstanbul ayağı, Türk-İş Şubeler Platformu, emekten yana siyasi partilerin il başkanlıkları ve İstanbul’daki kitle örgütlerinin de ortaklığıyla karara bağlanmıştır.
 
İstanbul-Herkese Sağlık, Güvenli Gelecek Platformu söz konusu etkinliğin güçlü ve ses getirir olması için tüm olanaklarını seferber edeceğini ve “BİZ KARŞI ÇIKARSAK YAPAMAZLAR” şiarıyla başlattığı ortak mücadeleyi sürdürme kararlılığını bir kez daha ifade edeceğini bildirmiştir.

MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ VE BASIN AÇIKLAMASI
TARİH: 27 ARALIK 2008, CUMARTESİ
SAAT: 18.00
TOPLANMA YERİ: TAKSİM TRAMVAY DURAĞI (GALATASARAY’A YÜRÜYÜŞ)

 

Meşaleli Yürüyüş Ankara Programı

Ankara Yüksel Caddesi‘nde İnsan Hakları Heykeli önünde 17.00‘de toplanılarak meşaleler ile Sakarya Caddesi‘ne yürünecek ve 17.30‘da burada bir basın açıklaması gerçekleştirilecektir.
 

İZMİR
Saat: 17:00- Selahattin Akçiçek Kültür Merkezinde toplanma; Varyanttan Büyükşehir Belediyesi önüne yürüyüş.

ESKİŞEHİR
Saat: 17:30- Odun Pazarı 7ler Parkı Önü.

KOCAELİ
Saat: 17:00- Yürüyüş yolu başından-İnsan Hakları Parkına yürüyüş.


Spread the love