15 Şubat 09 -MİTİNG: “Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz” – İstanbul

TMMOB İSTANBUL KADIKÖY MEYDANI’NDA OLACAK

“KRİZİN BEDELİNİ ÖDEMEYECEĞİZ;

İŞSİZLİĞE VE YOKSULLUĞA KARŞI BİRLEŞİK MÜCADELE” için

15 Şubat Pazar

“EMEK VE DEMOKRASİ MİTİNGİ”

 

Krizin etkilerini son iki yıldır dalga dalga yaşamaya başlayan emekçiler, çalışma, örgütlenme, iş güvencesi haklarını ve ücretlerini korumak için giderek daha da yaygınlaşan bir eylemlilik içine girmektedir. Grevler, işgaller, mitingler, basın açıklamaları, yürüyüşler ile yaygınlaşan bu direnme eğilimi, emek hareketinde belirgin bir canlanmaya işaret etmektedir.

Her gün ülkemizin bir yerinde,  kurumlarımızın alt birimleri il ya da bölgesel bazda omuz omuza yürüyüşler mitingler gerçekleştirmektedir. Bıçak kemiğe dayanmıştır.

ETUC üyesi üç emek örgütü TÜRK İŞ – DİSK – KESK, bu tespitlerden hareketle başta TTB-TMMOB-TÜRMOB olmak üzere diğer emek ve meslek örgütleri ile güçlerimizi birleştirerek krize ve krizin yarattığı sonuçlara yönelik EMEK CEPHESİ’nin sesini ve mücadelesini yükseltmeye kararlıyız.

Acil çalışma ve mücadele programı olarak;

1- Krizin yol açtığı işten çıkarmalara, işyerlerinin kapatılmasına, işsizliğe, pahalılığa ve yapılan zamlara karşı örgütlerimizin verdiği mücadele ortaklaştırılacak ve dayanışma yükseltilecektir.

2- Örgütsüz halk kesimlerinin mücadelesine destek olunacak, onları yalnız bırakmayan bir anlayışla, sorunlarının çözümü için kamuoyu oluşturulacaktır.

3- Yapılan zamlara sessiz kalınmayacak, etkili bir muhalefet ile zamların geri alınması için mücadele verilecektir.

4- İllerde ve bölgelerde kurumlarımızın planladıkları etkinlikler birleştirilecek, yerel birimlerimizin ortak etkinliklerine merkezi destek verilecektir.

TMMOB’ye bağlı tüm odaların etkin katılımı, emek ve meslek örgütlerinin aktif desteği ile 15 Şubat 2009 Pazar günü İstanbul Kadıköy’de saat 12:00’de “KRİZİN BEDELİNİ ÖDEMEYECEĞİZ; İŞSİZLİĞE VE YOKSULLUĞA KARŞI BİRLEŞİK MÜCADELE! EMEK VE DEMOKRASİ Mitingi” gerçekleştirilecektir.

İşçileri, emekçileri, işsizleri,
Ayın sonunu getiremeyen emeklileri,
Tencere kaynatmakta zorlanan ev kadınlarını,
Geleceği karartılan gençlerimizi, kadınlarımızı,
Yok edilmek istenen çiftçilerimizi ve tarım emekçilerini,

İşsizliğe, yoksulluğa, pahalılığa karşı
TÜM ÜYELERİMİZİ OMUZ OMUZA KADIKÖY MEYDANI’NA davet ediyoruz.

KRİZİN BEDELİNİ ÖDEMEYECEĞİZ!

TMMOB Toplanma Yeri: aAydarpaşa Et Balık Kurumu önü