YSK’nın seçim hilelerine karşı Hayır’a sahip çıkanlara operasyon

YSK’nın hileli Anayasa Referandumu’nun ardından ‘Hayır’ına sahip çıkanlara İstanbul’da ev operasyonları yapıldı. Aralarında Politeknik YK Başkanı Pınar Hocaoğulları’nın da bulunduğu 38 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Gerekçe ise “‘Evet’ sonucunun meşru olmadığına ilişkin propaganda yapılması”

Anayasa Referandumu’na hazırlık sürecinde her türlü devlet imkanının kullanıldığı Evet kampanyasına karşı tek adam rejimine ‘Hayır’ diyenlere dönük baskılar devam ediyor. Seçimde YSK’nın hileleri ve usulsüzlüklerinin ortaya çıkmasının ardından ‘Hayır’ına sahip çıkarak üç gündür sokağa çıkanlara operasyon yapıldı. Hakkında arama kararı olan 38 kişi arasında Politeknik Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Hocaoğulları da bulunuyor. Liste ise operasyon devam ettiği gerekçesiyle açıklanmıyor.

İstanbul’da sabah ev baskınları ile ortaya çıkan saldırılarda Öğrenci Kolektifleri’nden Denizcan Sarıkaya, Beşiktaş Halkevi’nden Murat Yıldırım, ÖDP’nin twitter hesabından yaptığı duyuruya göre ÖDP il yöneticisi Mesut Geçgel ve Toplumsol’da yer alan habere göre Beyoğlu’nda “Hayır” kampanyası yürüten Abdurrahman Atalay, İstanbul Üniversitesi öğrencisi Berkay Ustabaş, Fatih Haziran Meclisi’nden Serdar Gül de gözaltına alındı.

politeknik.org.tr