Yol çöktü, çukura düşmeyen kalmadı; Gökçek yine pişkinliğe vurdu

ODTÜ’nün 100. Yıl Kapısı yakınında yol çöktü, park halindeki araç 3 metrelik foseptik çukuruna düştü. Daha sonra foseptik çukurundaki suyu boşalmak için gelen ASKİ’ye ait kamyon genişleyerek çöken yolla birlikte çukura düştü. Melih Gökçek skandalı pişkiliğe vurdu: ASKİ ile alakası yok

Ankara’da ODTÜ’nün 100. Yıl Kapısı yakınında yol bu sabah (6 Mayıs) çöktü. Yol üzerinde park halinde bulunan bir araç yolun çökmesiyle oluşan 3 metrelik foseptik çukurunun içine düştü. Düşen otomobilin çıkartılmasının ardından ASKİ’nin çökmenin yaşandığı foseptikteki suyu boşaltmak için bölgeye gönderdiği kanalizasyon temizleme aracı genişleyerek çöken yolla birlikte çukura düştü.

Gökçek pişkinliği: Sorumluluk bizde değil
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ODTÜ’lülerin ve mahalle halkının tepkisine rağmen 26 Şubat 2014’te açtığı 1071 Malazgirt Bulvarı’yla birlikte yeniden düzenlenen 1588. Sokak’ta meydana gelen skandal hakkında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ”Bu bir iş kazası. Ama şoför hatası, ama çukurun azizliği. Foseptik çukuru yıllar önce açılmış ve ASKİ ile ilgisi yok” dedi.

ankara_ckr_1ankara-cukur-1

politeknik.org.tr