Yaşamı Savunanlar Bir Kez Daha ‘Hayır’ Dedi, 3.Köprü İhalesi İptal Edildi

3.Köprü Yerine Yaşam Platformu ihalenin yapılacağı bugün (10 Ocak 2012) İstanbul’u ve yaşamı savunmak için Karayolları genel Müdürlüğü önünde projeye ‘Hayır’ derken, ihaleye başvuru yapan hiç bir firmadan teklif gelmedi

İstanbul’a yapılması planlanan 3. Boğaz Köprüsü için ihalenin yapılacağı tarihin açıklanmasının ardından 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu ihalenin yapılacağı gün yaşamı savunan herkesi 3. köprüye karşı çıkmaya, ihalenin yapılacağı yer olan Karayolları Genel Müdürlüğü önüne çağırmıştı.

Ankara’da Yüksel caddesi önünde buluşan ve Karayolları Genel Müdürlüğü önüne yürüyüş gerçekleştiren platform bileşenleri Genel Müdürlük önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını paltform sekreteryası adına Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi YK üyesi Kader Cihan gerçekleştirdi. Basın açıklamasına “Ormanlarımıza, su havzalarımıza, yaşam alanlarımıza karşı her cinayet teşebbüsünüzde meşru müdafa hakkımızı kullanacak, İstanbul’u, doğal varlıklarımızı, suyumuzu ağaç ağaç, ev ev, sokak sokak savunacağız. Kapalı kapılar ardındada hangi pazarlıkları döndürürseniz döndürün, bu cinayet işlemenize izin vermeyeceğiz.” ifadeleriyle son verildi.

Basın açıklamasının ardından İhale Komisyonu Başkanı İhsan Akbıyık hiçbir firmanın teklif vermemesi üzerine ihalenin iptal edildiğini açıkladı.

politeknik.org.tr