Yaşamı savunanlar 2 Nisan’da #Hayır için yürüyor
Spread the love

Yaşam savunucuları, kentin, doğanın, yaşamın tüm değerlerini tehdit eden Başkanlık rejimine #Hayır demek için buluşuyor. İstanbul’da, Cerattepe’de, Alakır’da, Hevsel’de Kuzey Ormanları’nda yaşam alanlarının tahrip edilmesine karşı 2 Nisan saat 14.00’te Karaköy’den Eminönü’ne yürünecek.

Kentin, doğanın, ekolojinin ortak #Hayır’ı için biraraya gelen yaşam savunucuları 26 Şubat’ta Maçka Parkı’nda buluşarak yaklaşan Anayasa Referendumu’na dair “Yaşam İçin Hayır” açıklamasını yapmıştı. Yaşam savunucuları, Türkiye’nin dört bir yanında inşaat, maden, enerji projeleriyle tahrip edilen doğanın ve kentin #Hayır’ını büyütmek için bu kez 2 Nisan Pazar günü saat 14:00’te Karaköy’de buluşarak Eminönü’ne yürüyecek.

Yaşam savunucularının çağrısı şöyle:

“Biz yaşamı savunanlar; ortak geleceğimizi, doğayı ve kentleri ölçüsüzce tehdit eden başkanlık rejimine karşı, 26 Şubat’ta Maçka Parkı’nda buluşmuş, “Yaşam İçin Hayır” demiştik.

Şimdi bu sesi yükseltiyor, 2 Nisan Pazar günü, saat 14:00’de Karaköy’de buluşuyoruz. Haliç Port, Galataport, Kabataş Martı gibi projelerle denizi ve kültürel varlıkları yok eden, Cerattepe, Akkuyu, Hevsel Bahçeleri, Alakır, Kuzey Ormanları gibi doğal, ekolojik alanları talan eden projelere #Hayır demek için Karaköy’de bir araya geliyoruz.

Tarih nostaljiye dönüşmesin, hafıza katledilmesin, doğa yaşamı üretmeye devam etsin istiyoruz. Başkanlık rejimiyle demokratik hak ve özgürlüklerimizi, hukuk mücadelemizi elimizden alacak bir güce, biz kent ve ekoloji örgütlerinde buluşan yaşam savunucuları #Hayır diyoruz.

Bu sınırsız güç istemine doğa adına, yaşam alanlarımız adına #Hayır demek, referandumda sesimizi büyütmek için 2 Nisan Pazar günü, saat 14:00’de Karaköy’de Kadıköy Vapur İskelesi yanındaki alanda buluşuyor, #Hayır için birlikte yürüyoruz.”

politeknik.org.tr


Spread the love