Ulaşım Hakkını Savunanlara Polis Saldırdı

Halkevleri’nin, Toplu Ulaşım Haftası etkinliklerinde ulaşım sorunlarını gündem yapmak ve ulaşım hakkını savunmak üzere gerçekleştirdiği eyleme polis saldırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Toplu Ulaşım Haftası etkinlikleri bugün (25 Kasım) başladı. Etkinliğin başladığı İstanbul Kongre Merkezi önüne yürüyen Halkevleri, halkın ulaşım sorunlarını, ulaşıma yapılan zamları dile getiren bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamanın ardından salona girmek isteyen Halkevleri üyelerine polis biber gazıyla saldırdı. Biber gazından etkilenen 6 kişi Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ulaşım, ücretli mühendisler için de önemli bir sorun. Ücretli mühendisler de günlük hayatlarında ulaşıma yapılan zamlardan, otobüslerin balık istifi şeklinde doldurulmasından etkilenen kesimler arasında yer alıyor.

Ulaşım hakkı ve insanca bir ulaşım hizmetinin tesis edilebileceği gerçeği ile ulaşımın kapalı kapılar ardında otomotiv şirketleriyle birlikte görüşülmesi ve ulaşımın pazarlanmasına karşı Halkevleri’nin eylemlerini destekliyoruz.

politeknik.org.tr