Ücretli-işsiz mimarlar meslektaşlarını genel kurula çağırıyor: ‘Sahne bizim, sıra dayanışmanın!’ 
Spread the love

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Genel Kurulu ve seçimleri 24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Çalışma yaşamında yaşanan sorunları dert edinen, dayanışmacı, katılımcı, demokratik bir meslek odasını birlikte kurmak için aday olan Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi meslektaşlarını genel kurula çağırıyor.

Ücretli çalışan, iş güvencesi yok edilen, çalışma yaşamında farklı hak gasplarına uğrayan mimarların sorunları etrafında bir süredir yürütülen dayanışma çabalarıyla bir araya gelen, oda komisyonlarından, kent mücadelesinden mimarlar, Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi adıyla Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi genel kurul seçimlerinde yönetime aday oldu.

Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi Çağrı Metni

Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi, çalışma yaşamının parçası olan genç mimarların yaşadığı sorunları dert edinen bir meslek odası yaratmak, güvenceli çalışma yaşamı mücadelesini büyütmek; kenti, doğayı, kamusal alanları, yaşamı savunmak, dayanışmayı yükseltmek için adım atmaya ve genel kurul seçimlerinde Dayanışmacı Taban Hareketi’nin listesine (Kraft) çağırdı.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 45. Dönem Olağan Genel Kurul ve Seçim Programı:

1. Gün: Çoğunluksuz Genel Kurul
Tarih : 24 Şubat 2018 Cumartesi, Saat: 09.00-17.00
Yer   : İTÜ Taşkışla, Prof. Nezih Eldem Konferans Salonu (No. 109)
 
2. Gün: Seçimler
Tarih : 25 Şubat 2018 Pazar, Saat: 09.00-17.00
Yer   : Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası
Kemankeş Cad. No. 31 Karaköy, Beyoğlu 34425 İstanbul

politeknik.org.tr


Spread the love