TMMOB Yasası’nı protesto eden kadın mühendislere gözaltı
Spread the love

TMMOB Kanunu ve İmar Kanunu’nu da içerisine alan 13 kanunda değişiklik öneren yasa tasarısını Taksim’de protesto eden iki kadın mühendis yaka paça gözaltına alındı.

AKP’nin torba yasa haline getirerek hazırladığı ve içerisinde TMMOB Kanunu’nda değişiklikler de içeren düzenlemeyi bugün (1 Mart) Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde protesto eden kadın mühendisler ‘Katil AKP TMMOB’a saldırıyor. İzin vermeyeceğiz’ yazılı pankart açtı. TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi üyesi Özlem Karataş ile Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi üyesi Ezgi Kırlangıç polis saldırısıyla gözaltına alındı.

Eylemde; meslek odasını işlevsizleştiren, yer üstü ve yeraltı varlıklarını sermayenin hizmetine sunan torba yasa teklifine karşı mücadele edeceklerini belirten Karataş ve Kırlangıç “Meslek odamızın tasfiye edilmesine izin vermeyeceğiz. Bizler halkın mühendis ve mimarları olarak ormanların, derelerin, akarsuların, göllerin, kıyılarımızın rant uğruna sermayeye peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

TMMOB-taksim1 TMMOB-taksim

politeknik.org.tr


Spread the love