TMMOB üyeleri Ankara’da buluştu: ‘AKP karanlığına karşı mücadelemiz sürecek’

TMMOB Yasası değişikliğinin içinde yer aldığı AKP’nin Torba Yasası’na karşı TMMOB’ye üye mühendisler, mimarlar, şehir plancıları Ankara’da çoşkulu bir buluşma gerçekleştirdi.

TMMOB’nin Torba Yasa’ya karşı sekiz koldan başlattığı yürüyüş dün(14 Şubat) 2 bine yakın mühendis, mimar, şehir plancısının Ankara buluşmasıyla sonlandı. TMMOB Olğanaüstü Genel Kurulu için Ankara’da buluşan TMMOB üyeleri genel kurulun ardından Necatibey caddesinden Güvenpark’a doğru yürüyüşe geçti. GMK Bulvarında devam eden yürüyüşü polis engellemeye çalıştı. Bu engellemeye karşı ‘Hırsız, katil Erdoğan’ sloganı yükselirken TMMOB üyeleri yürüyüş güzegahını değiştirerek Güvenpark’a geldi.

yuruyus_dokunma

‘TMMOB’ye dokunma’

AKP TMMOB Yasası değişikliği ile TMMOB’nin birlik yapısını parçalamayı, TMMOB’ye bağlı odaların yetkilerini yok etmeyi amaçlıyor. TMMOB yasası ile bir çok yasal değişikliği içinde barındıran Torba Yasa aynı zamanda AKP yeni yağma ve talan politikalarını devreye sokmayı amaçlıyor. ‘TMMOB’ye dokunma’ diyen, ‘Kentlerimizin, kıyılarımızın, doğal yaşam alanlarımızın yağmalanmasına izin vermeyeceğiz’ pankartıyla yürüyen TMMOB üyeleri Güvenpark’ta Olağanüstü Genel Kurul’un sonuç bildirgesini okuyarak AKP karanlığına karşı mühendislerin, mimarların, şehir plancılarının mücadelesi sürecek dedi.

genel_kurul_14022015

Sonuç bildirgesinin tam hali için tıklayınız.

politeknik.org.tr