TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu’ndan Bilişim Emekçilerine Destek Çağrısı!
Spread the love

TMMOB İstanbul  İKK, 28 Temmuz Pazartesi günü, EMO İstanbul Şubesi’nde, IBM Türk’ deki bilişim emekçilerinin sendika mücadelesini desteklediklerini belirten bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan İstanbul İKK Sekreteri Tores Dinçöz, sözlerine bir gün önce Güngören’de yaşanan bombalı terör saldırısını lanetleyerek başladı.

Basın açıklamasında beş senedir maaş zammı alamayan, emeklilik hakları ellerinden alınmak istenen IBM Türk çalışanlarının sendika mücadelesinde yan yana yürüyeceklerini belirten Dinçöz, bilişim sektöründeki tüm sorunların örgütlenerek aşılacağını ifade etti. Açıklamanın sonunda, sendikanın toplu sözleşme yetkisi talebine IBM yönetiminin itirazıyla başlayacak olan yargı sürecine, 30 Temmuz Çarşamba günü, saat 10:30’da, Sirkeci 7. iş mahkemesinde görülecek davaya, güvenli bir gelecek için sendikal mücadelenin yanında olan tüm emek dostlarına çağrı yapıldı.

Açıklamadan sonra sırayla söz alan TezKoop İş Sendikası 2 No’lu Şube Örgütlenme Uzmanı Sinan Kahraman ve 2 No’lu Şube Başkanı Rabia Özkaraca, IBM Türk’deki örgütlenme sürecini anlatarak, mühendis ve işçilerin ortak örgütlenmesinin önemine dikkat çektiler. Basın açıklamasını yapan TMMOB İstanbul İKK’ya ve sürecin başından beri desteklerini hissettiren EMO İstanbul Şube’sine teşekkürlerini ilettiler.

 

Kaynak: politeknik.org.trSpread the love