TMMOB, iş güvenliği uzmanları çalıştaylarına hazırlanıyor
Spread the love

İş güvenliği uzmanları, TMMOB ve bağlı odaların düzenlediği çalıştaylarında bir araya gelecek, sorunlarına çözüm arayacak.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu sonrası sayıları hızla artan iş güvenliği uzmanlarının çalışma yaşamında karşılaştıkları sorunlar da her geçen gün artıyor. TMMOB 45. Olağan Genel Kurulu’nda karar altına alınan ‘iş Güvenliği Uzmanları Çalıştay’ları şubat ayı içinde farklı illerde odalara bağlı şubeler ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulları (İKK) çağrısıyla, mart atında da TMMOB çağrısıyla yapılacak.

İş güvenliği uzmanları kurultayı bir süredir TMMOB gündeminde

TMMOB Genel Kurulu’nda alınan karar çerçevesinde 2015 yılında oda şubeleri ve İKK’larda Yerel Kurultaylar düzenlenmiş daha sonra da merkezi olarak TMMOB İş Güvenliği Uzmanları Kurultayı düzenlenmişti. 2015 yılında düzenlenen Kurultay, içerik ve program olarak panel formatına indirgenmiş, yerellerde alınan kararlar TMMOB Genel Kurulu’na taşınmamıştı. Kurultay’ın bu şekilde düzenlenmesi, TMMOB’de örgütlü iş güvenliği uzmanları tarafından eleştirilmişti.

Ah TMMOB, vah TMMOB! – Pınar Hocaoğulları

İş güvenliği uzmanlarının İstanbul programı

İstanbul’da ilk buluşma 2 Şubat 2019 Cumartesi saat 14.00’te Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi çağrısıyla Perpa’da ve Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi çağrısıyla MMO İstanbul Şubesi Konferans Salonu’nda yapılacak. Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ise 16 Şubat 2019’da şube binasında iş güvenliği uzmanı meslektaşlarıyla buluşacak.

TMMOB İstanbul İKK “İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları İstanbul Yerel Çalıştayı” ise 23 Şubat 2019’da yapılacak, alınan kararlar 2 Mart 2019 tarihiden Ankara’da yapılacak olan “İş Güvenliği Uzmanları Sorunları Çalıştayı”na taşınacak.

İzmir’de İl Koordinasyon Kurulu da 16 Şubat Cumartesi saat 14.00’da İzmir’de iş güvenliği uzmanları forumu düzenleyecek.

İKK`nın iş güvenliği uzmanları sorunları forumlarının il takvimi ise şöyle;

16 Şubat 2019 – Bursa İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu

16 Şubat 2019 – Kocaeli İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu

16 Şubat 2019 – Trabzon İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu

16 Şubat 2019 – Zonguldak İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu

23 Şubat 2019 – İstanbul İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu

23 Şubat 2019 – Kırklareli İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu

politeknik.org.tr


Spread the love