TMMOB ‘İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü’ne Hazırlanıyor
Spread the love

TMMOB Yönetim Kurulu 42. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda alınan karar doğrultusunda 3 Mart’ı TMMOB İş cinayetlerine karşı mücadele günü olarak belirledi. İKK’lar 3 Mart 2013 Pazar günü gerçekleştirecekleri etkinliklere hazırlanıyor.

TMMOB 42. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda alınan ‘işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda toplumsal duyarlılığı arttırmak, kamuoyunu bilinçlendirmek, siyasi otoriteyi uyarmak amacıyla her yıl belli bir günde etkinlik düzenlenmesi’ kararı doğrultusunda TMMOB Yönetim Kurulu 3 Mart gününü ‘TMMOB İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü’ olarak belirledi.

Bu yıldan itibaren işçi sağlığı ve iş güvenliğine ilişkin eylem ve etkinliklerin programlanacağı 3 Mart günlerinde güvenceli çalışma yaşamı mücadelesini büyütmek hedefleniyor.

Neden 3 Mart?
3 Mart 1992 tarihinde Zonguldak Kozlu kömür madeninde grizu patlaması sonucu 263 maden işçisi hayatını kaybetmiş, çok büyük acılar yaşanmış; kaza, dünya madencilik tarihinde yaşanan en büyük kazalardan birisi olarak kayıtlara geçmişti.

Maden Mühendisleri Odası sekreteryalığında gerçekleştirilecek basın açıklamaları saat ve yerleri ile etkinlik programları için tıklayınız.

 

 

politeknik.org.tr


Spread the love